Відбувся «педагогічний міст», метою якого було вшанування 180-річного ювілею від дня народження Юрія Федьковича

Автор: autor  |  12 Чер 2014 | розділ: Події
IMG_9760

11 червня 2014 року відбувся «педагогічний міст», метою якого було вшанування 180-річного ювілею від дня народження Юрія Федьковича. Його учасники – освітяни Косівського, Коломийського районів та м.Яремчі Івано-Франківської області та Путильського, Вижницького районів – Чернівецької області.

Зустріч делегацій відбулося в районному методичному кабінеті відділу освіти, молоді та спорту Путильської райдержадміністрації. Учасників «педагогічного моста» щиро привітати фольклорний колектив «Перлинки – намистинки» Путильського районного центру дитячої та юнацької творчості з  літературно-музичною  композицією «Постолами й запасками й тепер не гордуєм».

З вітальним словом до присутніх звернулися голова районної державної адміністрації Михайло Іванович Ямницький, голова районної ради Андрій Петрович Дутчак, в.о.начальника відділу освіти, молоді та спорту Світлана Василівна Горбан, голова Гуцульської освітянської ради, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, народний вчитель України, Петро Васильович Лосюк

Після відкриття «педагогічного моста» відбулося урочисте покладання квітів до пам?ятника Юрія Федьковича.

Під час екскурсії до музею – садиби Юрія Федьковича присутнім було запропоновано музично-літературну композицію «Юрій Федькович – Буковинський соловій», а також глибше дізналися про життєвий шлях та творчість письменника, про його велику любов і віру у свій народ.

В Дихтинецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів учасники «педагогічного моста» ознайомилися із роботою школи щодо вивчення творчості Юрія Федьковича. Михайло Григорович Грицюк, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший вчитель презентував досягнення учнів та педагогів школи. Присутні мали змогу оглянути начальні кабінети, актову залу школи. Адже створення належних умов навчання малих гуцулів – мрія Юрія Федьковича.

В с.Підзахаричі Путильського району відбулося дійство «Міст єднання» Буковинської, Галицької і Закарпатської частини Гуцульщини.

В дійстві взяли участь: з Буковинської сторони – Вижницька ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Юрія Федьковича, Підзахаричівський НВК «Перлина Гуцульщини»,Розтоківська ЗОШ І-ІІІ ступенів; з Галицької сторони – Великорожинська, Розтоківська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Малорожинський НВК. Хліб-сіль вручали начальник відділу освіти Косівської райдержадміністрації  Козьменчук Володимир Ярославович  та голова районної організації профспілки працівників освіти Шевчук Любов Іллівна.

Після «Моста єднання» представники делегацій поклали квіти до пам?ятника Тарасові Шевченку під Сокільського скелею.

В Будинку культури с. Тюдів Косівського району присутнім  було запропоновано святковий концерт.

В Косівськой ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 відбулася зустріч з педагогами «Творчість Юрія Федьковича – джерело національної свідомості і гідності».

В Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів учасникам запропоновано театранізоване дійство про Олексу Довбуша та підведено підсумки «педагогічного моста», де вкотре було наголошено про неоціненне значення спадщини Юрія Федьковича, його різногранну діяльність, зокрема і в шкільництві.

Юрій Федькович написав пророчі слова про те, що настане час, і ми позбудемось штучних кордонів, якими окупанти впродовж віків не шанували Україну, закликав до єднання українських земель:

Най Черемош запінений

І Чорний і Білий

Із братією і руською

Нас більше не ділить.

        

Залиште коментар:

Останні коментарі

    Статистика